| denisa0906 a întrebat:

happy am o problema si vreau sa v`o zis si voua sa`mi spuneti ce parere aveti... deci...nu stiu cred ca mi-am pierdut vocea sad nu glasul ci vocea muzicaalasad nu stiu ce am parca nu mai cant la fel de bine ca inaintesad mi`e teama :-s crying((help

3 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Presupun ca esti la pubertate. Asta e marea prb. Vocea ta se maturizeaza si e normal sa nu mai fie asa melodioasa. Profii de muzica din liceu sunt obisnuiti cu asta. stai chill ca nu mori. Cand vocea ta se va dezvolta complet, daca e, o sa fie din nou melodioasa, daca nu ai acest talent, nu va fi. Sa fim seriosi toti cand eram mici cantam ft ft bine. Daca ai trecut de pubertate, atunci ori e vb de o raceala netratata care ti a atacat corzile vocale, ori pauza vocala si spune cauvantul. Cauta pe net diferite siteuri cu vocalize, si facand repetitii o sa iti revina vocea. Cu respect, eu!

| mishu25mishu a răspuns:

Mananca miere de albine. Ajuta foarte mult corzile vocale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incalzeste-ti vocea, canta din ce in ce mai tare solfegiul.