| Paula_6512 a întrebat:

Am o tema de facut pentru maine la logica si nu prea ma pricep."Elaborati un dialog in care sa ulitizati o bariera de comunicare.". Ofer funda, promit.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| G a răspuns:

Pai fa si tu un dialog in care cele doua persoane nu se inteleg pentru ca e zgomot in camera. sau a 2a persoana nu stie sa raspunda pentru ca prima i-a vorbit in alta limba, sau a folosit cuvinte pe care nu le cunoaste.

| Shuellen a răspuns:

Scrie un dialog in care o persoana este "tinuta la degetul mic" de altcineva si nu poate sa spuna anumite lucruri.

Sau cei de la serviciile secrete.Sau despre secretul profesional.Alta limba, obstacole fizice, are un handicap(este surd sau mut). Codul morse.

| freehugs a răspuns:

Pai realizeaza si tu un dialog intre doua persoane care nu pot comunica din cauza unor circumstante, de ex o persoana se afla in spatele unei usi(sa zicem ca ar ramane blocat intr-o incapere) si ea comunica greu cu o alta persoana(am zis-o si eulaughing, sau pentru ca una din persoane are deficiente de vorbire, sau vorbeste o alta limba, etc