| Codrinela a întrebat:

Buna, am pietre la fiere,
Sunt in tratament de 1 sapt si ceva,
Si am o dietă fără grăsimi doar fiert sau pe grătar.
Pot sa mănânc paste cu sos pesto?
Pe internet nu gasesc asemenea informație.
Adică sosul pesto este facut din ulei si ierburi dar nu am doctor sa întreb.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Peste fript poti mana dar NU este recomandat PESTO pentru ca este foarte gras si gretos.

| Floridori a răspuns:

"Adică sosul pesto este facut din ulei si ierburi dar nu am doctor sa întreb".

Deci tu singura spui ca este facut din ulei si ierburi.Repet, ULEI si ierburi...

Uleiul este grasime, deci, din pacate, pofta ta va trebui sa mai astepte putin...

Insanatosire grabnica!