| beatrice2630 a întrebat:

Buna, am șansa ca atunci când termin liceul sa merg la facultate in Marea Britanie dar deși sunt pe profil filologie in clasa a 11 a acum nu simt ca stăpânesc engleză așa cum ar trebui? Ce pot face sa învăț engleză mult mai repede? Tin sa menționez ca ma uit foarte mult la seriale și filme, ascult melodii și uneori citesc și documentare, ca așa am reușit pana acum sa învăț. Dar nu ma simt pregătită. Tot timpul ma blochez la folosirea timpurilor verbale

Răspuns Câştigător
| Paul754880338 a răspuns:

Daca ai cunostintele de baza, de acum inainte doar vorbind vei ajunge sa o faci fluent si sa intelegi. Deci nu te teme si mergi acolo unde ti-ai propus, vei fi uimita cat de mult vei progresa daca vei fi constransa sa vorbesti doar engleza.

| beatrice2630 explică (pentru Paul754880338):

Multumesc mult!❤️

| Paul754880338 a răspuns (pentru beatrice2630):

Cu multa placere! Succes!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incearcă meditații cu un prof bun