| rebecca21 a întrebat:

am si eu o intrebare.
Am un stilou roller ca l-am pus sa scrie rosu cativa ani, acum vreau sa scrie cu albastru ca sa pot sterge cu picul. Nu stiu din ziua de azi stilourilor sunt de proasta calitate. Asta care il am are 4 ani si ii roller de la schneider.
Imi puteti spune cum sa il fac sa scrie albastru?
Am incercat tot felul de metode. Si sa ador stilourile. Merci

1 răspuns:
| AirănMeidăn a răspuns:

nu stilourile sunt de vina, e ceva normal
pai gandeste-te ca atunci cand stiloul scrie, cerneala vine printr-un tub si normal ca mai ramane din ea pe el. e ca si cand bei suc dintr-un pahar si apoi pui apa. in apa aia mai ramane culoarea de la suc putin de tot. pai aa e si cu stiloul, n-ai ce sa-i faci. oricum cerneala aia rosie si albastra si roz e o porcarie. eventual ia-ti mai multe stilouri, fiecare pentru alta culoare
totusi, stilourile sunt o pierdere de bani si timp zic eu