| Ank02 a întrebat:

am si eu o intrebare.de curad mi-am cumparat un aparat foto digital Kodak EasyShare C183 se numeste si nu am primit Cd la el. Din cauza asta atunci cand vreau sa-mi pun pozele pe pc...nu-mi gaseste computerul aparatul. Imi puteti da si mie careva va rog un site de unde sa pot downloada driverele pentru aparat am cautat si eu dar nu am gasit!

3 răspunsuri:
| titi a răspuns:

De fapt e http://store.kodak.com/store/ekconsus/en_US/home
Cauta Support>Digital Cameras>C-Series>C183, alegi sistemul de operare pe care il ai pe pc si gasesti softurile disponibile.

| titi a răspuns:

Nu stiu daca ai reusit.Computerul ar trebui sa-ti vada aparatul ca "unknown device" ca sa poti instala driverele. Daca nu apare asa, trebuie sa mergi in BIOS (de obicei F2 sau Del la pornirea calculatorului), sa cauti in meniul de acolo "USB Configuration" si sa activezi "Legacy USB Support"- [Enabled]. Salvezi configuratia la iesirea din BIOS si repornesti calculatorul.Inca ceva, nu stiu daca tipul asta de aparat comuta automat sau ai in meniul aparatului comutare astfel ca PC-ul sa il vada ca hard USB extern, atunci nu ai mai avea nevoie de drivere.