| Crinela9 a întrebat:

Am și eu o întrebare, este bună muncă continuă? Eu lucrez in fabrica la trei schimburi plus, dacă vreau sambetele și duminicile. Problema este ca daca nu bagi sambetele și duminicile salarul este mic. Eu nu am reusit sa le bag pe toate intr-o luna. Cum aș putea reuși. Ținând cont că lucrez opt ore în picioare.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Cred că este timpul să îţi schimbi muncă.
Munca în fabrică şi mai ales în 3 schimburi este foarte grea şi pe bani puţini. Am fost şi eu deoarece acelea sunt cele mai la îndemână şi acolo se caută mereu oameni dar îţi dă uneori şi sub minimul pe economie şi faci ore suplimentare multe iar corpul tău încet o să cedeze. Nu ştiu ce vârstă ai dar cred că ar trebui să mergi în altă parte la 8 oare maxim pe 2 schimburi sau măcar 2 cu două să ai timp să te odihneşti. Nevoia de bani mereu este mare dar nu poţi să îţi distrugi sănătatea pentru ei

| Crinela9 explică (pentru Freya1):

Am 19 ani in curând 20...nu stiu ce să fac

| Freya1 a răspuns (pentru Crinela9):

Stiu cum este ca si eu am probleme cu gasitul locului de munca.
Ai doua obtiuni ori cauti in alte parti unde nu iti cere experienta si unde este un program mai scurt chiar daca este o munca mai grea ori mergi si faci niste cursuri de calificare.

5 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Nu se merita pentru cativa lei in plus (si pe aia ii impoziteaza)
Sanatatea ta e mai importanta

| Steregoi a răspuns:

Fugi de acolo. Cauta alt job. Ce castigi in plus o sa dai inzecit la doctori. Ce zici tu acolo e sinucidere lenta in cinstea zeului muncii si al banului.

| PowerOfReich a răspuns:

O sa te epuizezi si n-o sa mai poti lucra nicaieri daca sanatatea ta devine precara.