| paolla_7095 a întrebat:

am si eu o intrebare legata de web'ul pe messenger.

mi-am cumparat azi un webcam de marca Canyon
Si l-am instalat am facut toate chestiile, dar nu merge.

Adica daca dau la fisierul lui imi apare imaginea si tot,
dar la meesnger imi apare casuta neagra straight face!

Ma puteti ajuta va rog, cu un raspuns?big grin

Multumesc love struck'

Răspuns Câştigător
| Seby91 a răspuns:

Te duci in bara de sus dde la messenger--->Preferences--->Webcam---> Camera Source apoi selectezi video camera si o sa iti mearga daca nici asa n merge nu ai instalat bine driverele si inca ceva intra in Programul de la web care s-a instalat si vezi daca se vede ceva daca nu ai o optiune la option preview big grin ar trebuie sa iti mearga tongue Funda?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate are capac webcamul`. laughing Glumesc happy.
Trebuie sa intri la mess, sa dai la webcam. si sa vezi ce webcam iti apare. Trebuie sa fie exact webcamul ala la denumire instalat acolo...
daca consideri ca l`ai instalat corect si tot nu merge, incearca sa al bagi in alt calculator.
Daca nici atunci nu merge, mergi si schimba`l de unde l`ai cumparat.