| c0m3 a întrebat:

Abia ce am instalat windowsul, drivere, programe... totul merge perfect in afara de webcam'ul meu, cand ma conectez pe messenger imi apare la status view my webcam dar imaginea e neagra, iar la skype imi zice ca nu am web. Web-ul este de la Trust.
PS. Am verificat daca e insatalat driverul si daca este bagat bine in unitate, totul e in regula insa el tot nu functioneaza!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Odata ce nu merge acolo inseamna ca ai o problema. Ori camera nu functioneaza, ori e de la driver, ori de la cablul usb sau porturile tale usb. Incearca camera pe alt pc, dezinstaleaza si reinstaleaza driverul.

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Fa un printscreen la device manager si pune-l aici. Vezi sa nu fie data disable de acolo.

| c0m3 explică (pentru CM7YRE):

E totul in regula la device manager!

| CM7YRE a răspuns (pentru c0m3):

Intra pe site, http://www.testmycam.com/ da-i allow, si vezi daca iti functioneaza aici si revino cu un raspuns.

| c0m3 explică (pentru CM7YRE):

I-am dat allow, dar nu apare nimic!

| CM7YRE a răspuns (pentru c0m3):

Odata ce nu merge acolo inseamna ca ai o problema. Ori camera nu functioneaza, ori e de la driver, ori de la cablul usb sau porturile tale usb. Incearca camera pe alt pc, dezinstaleaza si reinstaleaza driverul.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Instaleaz-o pe un alt computer(are si un mic CD cu acele drivere sau doar te increzi in "spusele" windows-ului ca are driver? ) si vezi daca face la fel, posibil sa fie defecta, sau sa gresesti tu la vreun pas in instalare.
Incearca sa iei driverele de pe site-ul producatorului daca se gasesc.