| Annamariaa123456789 a întrebat:

Buna am si eu o întrebare soțul surori mele este in închisoare in Polonia și a fost condamnat la 2 ani jumate din care a făcut un an și 3 luni știe careva cate luni se face la un an de închisoare in Polonia de exemplu la noi in România am auzit ca se face 8 luni la an va rog ajutati-ma și daca are 2 ani jumate cat face ținând cont ca lucrează mulțumesc frumos

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 an de inchisoare, atat in Romania cat si in Polonia, inseamna exact 1 an calendaristic.