| Sergiu2013 a întrebat:

Buna am si eu o nelamurire..cand intru pe facebook imi apare mesajul de genu " Do you know the people you’re sending friend requests to?" si trebuie sa bifezi casuta cu "I understand that if I send friend requests to people who don’t know me, I could be blocked."..Bine am bifat si dau mai departe si imi pare o lista cu prieteni care nu au dat accept si trebuie sa dau cancel friend request…apas butonul si ma scoate automat de pe facebook de ce? Multumesc anticipat! FUNDA

1 răspuns:
| anytimeanywhere a răspuns:

" Do you know the people you’re sending friend requests to?" ->"Știi persoanele pe care le trimite cereri de prietenie la?"
"I understand that if I send friend requests to people who don’t know me, I could be blocked." -> "Am înțeles că, dacă am trimite cereri de prietenie la oameni care nu mă cunosc, aș putea fi blocat."
Ai dat cerere de prietenie unor oameni care probabil nu te cunosc si au bifat asta cand ti-au dat respins pe facebook, cred ca ai un termen in care nu poti sa mai dai cereri sau sa intri pe facebook. Incearca sa numai dai cereri unor oameni care nu te cunosc pentru ca ai sa patesti din nou asa.
Sper ca te-am ajutat, o zi buna! :*