| AlexandraAndaSufletel a întrebat:

Am si eu o prietena care a intrat la Lucian Blaga-Stiinte naturale... Intrebarea e :daca vrea sa se mute la Nichita Stanescu -mate info... poate chiar daca are media mai maca decat cea cu care s-a intrat? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| EmySweety a răspuns:

Media ei de admitere sau de pe primul semestru din a 9-a (in cazul in care se muta dupa un semestru) trebuie sa fie mai mare decat ultima medie din clasa in care vrea ea sa se mute. In plus, cred ca va da si niste diferente, nu stiu sigur.

Daca media ei este mai mica decat ultima medie din cls respectiva, teoretic nu va putea sa se mute. Practic... se stie. pile, relatii.

Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| AlexandraAndaSufletel explică:

Am vrut sa scriu media mai mica...scz