| durexcugauri a întrebat:

am si eu o problema. am un aparat foto Fujifilm A860. am aparatul de un an de zile si nu am avut nici`o problema pana acum. ieri am vrut sa imi fac niste poze cu prietenele si cand am pornit aparatul scria "internal memory iss full please insert a card" dar nu era nimic pe aparat. bun am bagat cardul si scria la fel "memory is full". nu stiu ce naiba are si nu vreau sa se strice acum cand vine banchetul, excursia cu scoala etc. si cand intorc aparatul se aude ceva zgomot parca se misca ceva in el thinking ce as putea sa fac? garantia nu stiu unde am pus`o sad va rog ajutati`ma sad

4 răspunsuri:
| marsat a răspuns:

Incearca sa pui un alt card pe el si vezi daca iti apare acelasi lucru. Daca celalat card merge inseamna ca, cardul tau cum a zis si lucafarcas s-a demagnetizat deci schimbal

| marsat a răspuns:

Procesul de recuperare: În cazul în care dispozitivul de stocare flash nu este recunoscut în PC sau este imposibil de acces la date pe el, există o singură modalitate de a obţine date, unsolder cip de memorie şi accesul direct prime datele lor cu un cititor de cip programabil.

În general, există două motive pentru care datele de pe dispozitivele de memorie flash (carduri, USB-stick, SSD) este inaccesibil.
daune logice-cauza-unitatea fizic să fie recunoscut de PC sistem de operare, dar prejudiciul împiedică accesul la date / imagini. În acest caz, unele tipuri specializate de software de recuperare pot ajuta. Incearca cu acesti program http://www.soft3k.com/CardRecovery-p8681.htm

| lucafarcas96 a răspuns:

Posibil sa-ti fie demagnetizat cardul incearca sa-l schimbi

| durexcugauri explică:

straight face am bagat alte 3 carduri in aparat si nimic straight face tot asa scrie SD memory is full.