| ada_6183 a întrebat:

Am si eu o problema, imi place de un baiat pe care il stiu de 6 ani, pe vremea aia eram buni amici.Acum el are 16 ani, eu 15 si e foarte bun prieten cu fratele meu care are 18 ani.Intr-o zi m-am dus la o pritena.In drum spre ea a trebuit sa trec prin fata blocului in care locuieste el.Si am trecut de blocul lui si aud pe cineva ca ma striga.Nu mai era nimeni in jur.Ma uit la geamul lui convinsa ca era vocea lui.Mai si fluiera. El are obiceiul cand striga pe cineva de departe sa fluiere. I-am cunoscut vocea, as fi vrut sa ma mai uit dupa el, dar trebuia sa plec repede. Ziua urmatoare trebuia sa merg la disco, aveam reuniune cu scoala, aflu de la fratimiu ca vine impreuna cu alti prieteni + el la disco, chiar de reuniunea mea.Inainte sa intram la disco, il vad pe el venind, si de cand m-a vazut nu si-a mai luat ochii de pe mine.Sunt f confuza din cauza faptului ca avea o pritena cu care dansa, se imbratisa, cu un an mai mica decat mine.In tot aces timp se uita numai la mine, peste umarul ei.Toate prietenele cu care intram in vorba imi ziceau mereu ca se uita intr-una la mine.nu stiu ce sa mai cred, oare ce trebuie sa fac, imi place foarte mult de el, e mai rebel dar tin f mult la el si as vrea sa fiu pritena lui.Nu cred ca am curajul sa ii spun ce simt.Credeti ca ma place.niste sfaturi.va rog. P. S in sept, anul trecut am facut stupida greseala sa ii tr niste SMS cum ca mi-ar place de el, dar el nu mi-a raspuns, de fapt erau anonime, imi pare rau acum ca am facut asta

Răspuns Câştigător
| Georgy_1051 a răspuns:

Faci ce vrea inima, sufletul e cel mai bine. Poti sa te duci la el sa-i spui ca-l placi si daca e asa cum spui tu ar trebui sa te placa si el. Te place, fi sigura, ca daca nu-si poate lua privirea de la tine e semn sigur.
Cel mai bineastepti sa-ti spuna el ce simte pentru tine.Eu asa as face. Daca esti mai curajoasa spune-i!

4 răspunsuri:
| D A R i U t S s A a răspuns:

Hei.
Eu zic (parerea mea) ca baiatul te cam place.
incearca sa intri in vorba cu el pe mess, afara
ai zis ca aveti cam acelasi grup de prietenii.iti ramane doar sa vorbesti cu el sai fi prietena si iti spun ca totul va fi bine
daca ai spus ca se cam uita la tine.asta e clar ca te place unpic.
eu iti urez multa bafta si chiar vorbeste cu el ca sunt sigura ca va iesi frumos.
Te pup si bafta

| ada_6183 explică:

El l-a chemat pe fratele meu afara, sa-l intrebe de SMS(nr meu si al fratelui meu difera doar ultima cifra)de aceea l-a intrebat daca ii tr el SMS.Fratimiu a recunoscut nr. meu si mi-a zis ca ii parea rau, dar nu stiu dc.

| andreutza94 a răspuns:

Dupa cate vad, baiatul asta te place. Probabil dansa cu fata accea pentru ca ii era rusine sa te invite pe tine la dans. Se uita la tine pentru ca tu erai fata pe care el o dorea.happy Crede-mahappy. Si in legatura cu mesajele acelea. Nu te ingrijora pentru ca daca nu stie ca le-ai trimis tu, nu e nicio problema. de accea nici nu ti-a raspuns, pentru ca nu stia cine esti.

| TheBest2012 a răspuns:

Pai spune-i sentimentele tale.