| ingh3rash a întrebat:

Am si eu urmatoarea problema, folosesc yahoo messenger, am si multimess, si stau logata de obicei pe 2 id-uri.Nu stiu ce are unul dintre ele, culmea, cel care il folosesc cel mai mult, adica trimit mailuri, am conturi cu adresa de mail, cateodata nu merge, scriu parola corect, am incercat in toate modurile, litera cu litera, si imi da forgot password sau new user, daca dau forgott ma duce spre date de recuperare urmez pasii dar degeaba ca tot nu merge, inclus le-am scris si celor de la yahoo. Faza e ca celalalt id merge s intru p el, si asta folosit de mine, nu merge cate o zi intreaga, uneori doua, am dezinstalat si messu', a instalat alta versiune, am schimbat si vreo 3 parole pana acum, am intrat sa intru pe acel id si duoa alte conturi cum ar fi meebo, pidgin, am dat scanare l antivirus dar degeaba, nu merge cate o zi intreaga apoi isi revine dar eu n stiu ce s mai fac.Acolo la messenger acount setting scrie ei ceva de o delogare si trebuie s alegi:ori o zi ori l 2 saptamana.Asta o fi cauza? Te delogheaza automat, insa si p celalalt id am bifat l fel, tot 2 saptamana, si insa merge mereu

2 răspunsuri:
| ZendyTeam a răspuns:

Cand cineva iti vrea contul blocat pe yahoo. iti da la parola uitata. si incearca pana blocheaza contul.
Si tot asa in fiecare zi. si contul tau ramane blocat 48 de ore. si iar ala / aia o ia de la capat.

Problema poate fi rezolvata daca le scrii celor de la yahoo. ei verifica. si daca este asa iti da acces de la un ip, garantat.

Cel putin eu asa am patit. si am reusit dupa o saptamana de chin.

Oricum iti urez succes.
Stima Zendy.

| Madi11 a răspuns:

Eu cred, ori cea spart cineva contul, ori netu e de vine, si mai schimba parola inca o data, sau incearca de pe alt pc sa intri, sper ca te-am ajutat, fundita?