| euAdelina a întrebat:

Buna!
Am trimis un pachet prin posta tot in tara, alaltaieri si mi-a zis ca ajunge astazi dar eu nu am mai trimis niciodata si nu stiu daca il duce postasul la destinatie sau trebuie sa mearga persoana respectiva la posta sa il ea?
Pentru ca era un cadou si persoana respectiva nu stia de el si credeam ca o sa il duca acasa dar azi cind am sunat persoana respectiva nu a amintit nimic de surpriza si asta mi-a dat de inteles ca nu l-a primit. Daca il duce postasul oare il duce atunci cind ajunge sau a doua zi cel tirziu sau il duce cant trebuie sa mearga in apropiere la blocurile alea sau nu duce postasul acasa si trebuie sa mearga ea dupa el?
Problema e ca nu am scris nici numarul de telefon al persoanei respective ca sa o sune macar ei ca sa nu ii zic eu du-te tu la posta ca ti-am facut o surpriza.

Răspuns Câştigător
| abyssaria a răspuns:

Din cate stiu eu, daca zici pachet, atunci inseamna colet, iar acesta se ridica de la posta. Doar daca-l trimiteai prin facurier ( sau alta firma de curierat) ajungea la el acasa.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Isi va primi surpriza cel tarziu maine

| greyhound a răspuns:

Va primi un mandat postal cu care trebuie sa mearga sa-si ridice coletul