| 123131 a întrebat:

Am un aparat foto Nikon Coolpix L22 si am o problema cu el.Acum 2 zile faceam poze si deodata s-a inchis iar lentila a ramas afara blocata. Am incercat sa il deschid, bateriile erau pline dar degeaba. Im puteti spunce ce as putea sa ii fac? plzzz dau funda la cel mai bun raspuns

1 răspuns:
| Acl a răspuns:

Daca mai ai garantia trimite camera pentru reparatii sa nu o strici mai mult si prin urmare sa pierze garantia dupa.

Daca nu mai ai garantie vezi sa nu fi intrat fire de par, sau alte mizerii acolo si sa o blocheze. Daca nu e asta, incearca sa folosesti niste baterii foarte bune ca Duracell, chiar daca costa mai mult.