| anonim_4396 a întrebat:

Buna am un blog pe blogspot.com si vreau sa imi pun chat box. Va rog sa imi explicati cum se pune Va implor! Dau fundoii!

1 răspuns:
| Zeflemitoarea a răspuns:

Mai întâi intră pe http://xat.com, fă un chat si vei primi un cod. Apoi te duci la blogul tau şi:
1. Dacă vrei să-l pui în dreapta, stânga sau jos du-te la Design, adaugă un obiect gadget: HTML, si pune codul care l-ai primit.
2. Dacă vrei să-l pui pe o pagină facută de tine, editează pagina, dar deasupra spaţiului de scris, unde sunt două butoane Editaţi HTML/Scrieţi, dai pe Editaţi HTML, pui codul şi gata.