| andreiandrei390 a întrebat:

Am un prieten caruia i-a murit mama cum il pot inveseli?

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Sa-l inveselesti e greu. Insa il poti face sa inteleaga faptul ca odata si odata toti vom muri, mama lui e acum intr-un loc mai bun si il va veghea mereu.

5 răspunsuri:
| LoveToHate a răspuns:

Du-te cu el la cimitir, fa-l sa-si aduca amite clipele frumoase pe care le-a petrecut cu mama lui.

| Resurrection a răspuns:

Fal sa inteleagaca asta este cursul vietii.winking

| Almássy a răspuns:

Nu potihappy intai trebuie sa isi vindece sufletul

| Antoniacopiluța a răspuns:

Nu prea poti sa il inveselesti, deoarece nu este asa de usor fiindca i-a murit cea mai draga fiinta.Incearca sa stai langa el, sa vorbesti cu el, sa mergeti la cimitir. Oricum dureaza o perioada lunga, nu se uita asa de simplu sadsadsad

| Bia379 a răspuns:

Nu cred ca il poti inveseli asa repede. Fii alaturi de el, conteaza foarte mult ca in astfel de momente sa ai un prieten langa tine.