| RuxiRuxandra a întrebat:

Am un televizor,Sony Bravia LCD,iar de la inceputul functionarii apar pe ecran, intr-un interval de 30 de secunde, niste reclame initiate de tv (in parteea de jos a exranului) cu scurte texte despre televizor (entartaiment tv,advanced network,super picture etc.) Va rog, cine stie sa-mi zica si mie cum scap de ele!

3 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Salut! Ai un butonas pe televizor, cu o casuta pe el, apasa-l si vei scapa de toate reclamele. De pilda eu am gasit butonul langa cele de volum (PE TELEVIZOR NU PE TELECOMANDA).

| RuxiRuxandra explică (pentru CosminC86):

Multumesc,am incercat, dar tot nu merge. Mai nou, la deschiderea televizorului imi pare urmatorul mesaj :''Mod afisare magazin:pornit.pt a dezactiva mod afisare magazin selectati ''Acasa'' din ''pornire automata'' ''
Iar televizorul e LED, nu lcd-greseala mea*

| CosminC86 a răspuns (pentru RuxiRuxandra):

Draga, cauta un buton cu o casuta inscriptionata pe el.(ala e modul "Acasa"). Este situat pe undeva pe langa butoatenele de volum ale televizorului.