| Sweet_1111 a întrebat:

Buna!

Am vazut la multe intrebari si raspunsuri, multa lume pune uneori ceva de genul P. S

Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| Georgyana98 a răspuns:

Post scriptum (lat.)

în română : pe scurt| adica daca ai scris ceva si ai uitat sa specifici un anume lucru pui la sfarsit p. s. si scrii ceea ce vroiai.

sper ca te-am ajutatwinking

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O mică completare, post scriptum.
Pa, pa.

| Cσσкiє a răspuns:

P. S înseamnă Post Scriptum. Este un text care se adaugă la o scrisoare, după ce ai scris-o şi te-ai semnat. De exemplu, scrisoarea ta se poate termina:
Cu drag, Sweety
P. S. Vă voi duce lipsa foarte mult. Sper că ai înţeles.

| User a răspuns:

Post Scriptum. Adica. PS pui la sfarsitul unui enunt. e ca o completare.

| clauss a răspuns:

P. S=Postscript, (post scriptum), a message appended to a letter after the writer's signature

| ghineanamaria a răspuns:

P. S=Post scriptum, pe scurt, apropo. De obicei se pune la sfarsitul unui "text" cand ai uitat de adaugat ceva.

Sper ca te-am ajutat si as dori fundita!

| Overdose a răspuns:

Post Scriptum.
Când îţi aminteşti că mai aveai ceva de adăugat în mesajul tău iniţial.