| Mimimi2001 a întrebat:

Buna,anul acesta termin gimnaziul si vreau sa intru la liceu in Bucuresti.Am cateva optiune din : LT Jean Monnet, Calinescu, Brincovianu.Hasdeu.Va rog,cei care dispun de informatii/pareri despre unul dintre aceste licee, sau care invata acolo sa lase un comentariu.Dau funda! PS:Sunt moldoveanca si sincera sa fiu nu stiu daca ma voi incadra in cercul de prieteni, imi pare rau pentru studentii/elevii basarabeni care pleaca in Romania si isi fac tara de rusine.Pace,fratilor)

2 răspunsuri:
| Mihaelablabla a răspuns:

Nu conteaza daca esti moldoveanca, toata lumea accepta pe toata lumea la liceu, in mare parte.
Dintre liceele enumerate, Colegiul National Iulia Hasdeu este cel mai sus clasat, si este de asemenea si foarte misto: echipa de majorete, profi faini, activitati etc.
Iti recomand acest liceu si sper sa intrii! Multa bafta big grin
O alta optiune pe care ti-o recomand din toata inima, este si liceul la care invat, Liceul Teoretic Alexandru Ioan Cuza. Performantele acestui liceu ma fac mandra ca invat aici si profesorii ma fac atenta la ore datorita pasiunii lor de a invata si a intelege elevii.

| Mimimi2001 explică (pentru Mihaelablabla):

Multumesc mult pentru raspuns ♥