| scumpikkk a întrebat:

as avea si eu o rugaminte, daca m-ar putea cineva ajuta, vreau sa-i fac unui prieten un site, adica, el are o pizzerie vrea sa aiba un site unde poate pune poze, preturi la mancare, adresa etc, cum as putea sa-i fac? multumesc anticipat(google)

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Eu cred ca e mai bine sa apeleze la un specialist (sau tu ) Cauta pe www.andreihasna.com/cat/bani-din-produse/

| arrriadna a răspuns:

Daca nu are banmi de investit in web page poti pur si simplu sa ii faci un blog. La worpress sau bloger, care-s mai citite. Site cu pagini poti face si de la google. Eu l-am incercat si e cam simplist. Sau o pagina in myspace.
Pt adresa, ar fi totusi recomandat sa inchirieze web. Avantajul ar fi ca isi poate face recalama (sau mai degraba PR) prin schimb de bannere si anunturi in site-uri deja cunoscute in gastronomia romaneasca.winking
Pt poze si preturi ar fi suficient un blog, sa stii.
Eventual poti sa faci ceva cercetare in domeniu. Intra pe trafic.ro si vezi ce cautare au si care sunt cele mai accesata pagini pe domeniul asta happy
Puicei si bafta.
PS: pentru mijloace de reclama BTL via internet nu e nevoie decat de putina imaginatie si ceva buchiseala.

| KidoSmart a răspuns:

Ar trebui sa faci o pagina web in HTMl.

| xuanbou a răspuns:

Pai pentru a face un site unui prieten, va trebui mai intai sa cumperi un domeniu (. ro de preferabil pentru. ca firma e din romania ) si sa cumperi host care se plateste lunar. te-ar putea ajuta niste tutoriale : http://www.w3schools.com/html/. Succes!