| DarthRevan a întrebat:

As dori ca toti sa raspunda la aceasta intrebare, e foarte importanta pentru toti.E vorba de tineri, de tara noastra si societatea in care traim.Romania e de ****,am testat oamenii,am incercat sa vad ceva bun in tara asta.Dar ce poate fi mai bun decat sa pleci din tara.M-am gandit ca ar fi bine sa plec in America,acolo unde oamenii sunt deschisi,nu ca aici unde nu te baga nimeni in seama,nu ai bani, nu arati bine, etc.Am ajutat oameni, am fost un exemplu pentru tara asta. Daca trebuie sa luptam pentru a ne recastiga onoare, asa sa fie.Europenii ne-au separat, 5 milioane de romani au plecat.Toti care s-au descurcat si s-au gandit au plecat.Aici gasesti oameni retinuti, fricosi si saraci la cap.Nimic bun asa ca voi strange bani.Nu am crezut ca voi ajunge aici, Sa imi neg tara si poporul.Dar totul e de **** aici.Cei destepti vor pleca.Pana si fetetele sunt reci si retinute.Am incercat dar nu merge nimic, afaceri nu, fete nu.Totul de ****.Ce spuneti e o idee buna sa plec? Pentru ca americanii sunt mai deschisi decat europenii.Si mai multe...

Răspuns Câştigător
| Manea_Claudiu_1995 a răspuns:

Da,sunt de aceeasi parare.Si eu ma gandesc la faptul ca va trebui sa parasesc Romania peste cativa ani, pentru ca nu mai merge aproape nimic, cu toate cu sunt la liceu.M-am gandit la America, si chiar e o optiune.Dar sincer sa fiu, imi place mai mult Australia..De exemplu in Sydney.Au o economie foarte dezvoltata, in Australia sunt cele mai mari salarii minime pe economie din lume, si legea chiar se respecta, nu ca in sua nu s-ar respecta. Daca Romania nu ti-a oferit nimic, tu de ce sa ii oferi?

14 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dacă toți pleacă se duce dr.eq țara. Țiganii vor ajunge majoritari iar românii vor ajunge să își nege originea românească. Asta e viitoarea Românie, un fel de Pakistan și este vina poporului.

| DarthRevan explică (pentru T0T):

Fra, ce sa stau aici, unde nimeni nu te baga inseamna, daca nu ai o ciocolata, fetele sunt ciudate, stau pe telefon si nu stiu nimic, multe proaste inclute, nu toate ok, nu generalizez. Vorbesc de marea majoritate.Ca nu stiu multe.Asa in America macar inveti engleza, vorbesti o limba noua, internationala. Poti face altfel afaceri si altfel sunt relatile sociale.

| T0T a răspuns (pentru DarthRevan):

Eu ți-am spus situația. Ne autodistrugem. E vina poporului că suntem în situația asta. E o vină colectivă. Trebuie să ne zbatem pentru a o duce mai bine, dacă fugim de tot, ne ducem dre.q. Am zis ceva greșit? Zi tu din punct de vedere logic, dacă toți o dăm bir cu fugiții și lăsăm toți inculții și nenorociții în țară și nu luăm atitudine, unde se ajunge? Nu unde am zis eu?

| OldSoul a răspuns:

Depinde, personal si eu m-am gandit sa plec cat mai curand, nu in America, in Anglia, dar doar temporal, cel putin pentru moment doar atat as intentiona, restul ramane de vazut, ai dreptate Romania e o tara care nu ofera posibilitati, cu atat mai putin tinerilor, locuri de munca nu sunt, iar cele care le avem sunt foarte prost platite, deci da, e cam o prostie sa incerci sa ai o viata decenta si corecta in Romania.

| DarthRevan explică (pentru OldSoul):

Nu numai, dar nu poti progresa ca om, intr-o societate de rahat, adica trebuie sa evoluam, barbati si femei, Aici, unde sunt toti frustrati ca un au bani.Si toti inchisi, SI fetele ma sunt diferite am incercat sa testez.Am vorbit cu fete din America si Anglia, altfel sincer nu vreau sa judec acum fetele din Romania.Sunt si fete de treaba dar putine, multe au plecat, si au ramas prosti, Cine e destept se descurca cumva, si pleaca, aproape 4 milione de romani au plecat laughing ce mai vreti.

| OldSoul a răspuns (pentru DarthRevan):

Ai deplina dreptate.

| AirănMeidăn a răspuns:

toti care vrem ceva mai mult plecam din tara, wow

| Voidwithin a răspuns:

Daca esti destept te descurci si aici si acolo.
Daca cautam numai trasaturi rele numai de astea vom da.
GreyN are dreptate, eu plec tu pleci altu pleaca...
In opinia mea Romania e asa din cauza oamenilor ca mine, ca tine si ca toti cei ce gandesc asa ( si sunt multi ). Cand tara nu mai reprezinta un interes comun normal ca se destrama. Toti se gandesc doar la bucata lor de paine.
Totusi consider ca puterea e la noi si a fost intotdeauna, ia sa iasa 100.000 de oameni si sa ii rastigneasca pe toti din guvern la propriu, n-ar strica o revolutie la cate am indurat (asta e o varianta mai non-ortodoxa dar daca mai are cineva alta, ascult).
Singura diferenta dintre noi si straini e de mentalitate.
Da, este o idee buna sa pleci mai ales daca tara nu reprezinta decat o alta cauza pierduta.

| unprietenaproape a răspuns:

Nu te descurci pe teritoriul tau si o vei face in alta tara? bafta

| DarthRevan explică:

Da,e tot mai ciudat, au bagat o lege ca nu poti avea mai mult de 10.000 euro pe card.Afacerile se vor face in banci.Vor sa introduca cipuri in oameni.Se vorbea de mult ca, nu vor mai exista banii.Cu cat sti mai mult cu atat tie silasa mai traiesti in societate.Parca era mai fain pe vremuri cand totul era natural.Ps si eu sunt la liceu.Dar varsta nu conteaza, nu arata cat de destept esti.a

| DarthRevan explică:

Lasa tu poporul, nu conteaza rasa si nationalitatea, suntem oameni, Femei si barbati, nu conteaza negri, albi orice am fi.Noi suntem tot oameni si suntem conectati.Nu mai va ganditi la tari, ne separa de parca am fi extraterestri.Doar religia difera e o prostie oricum.Suntem oameni,

| DarthRevan explică:

Nu am zis neaparat America, vreau sa vad, sa incerc niste chiesti mici, oricum in UK e mai probabil sa merg.Acolo sunt si multi romani. Dar stiu ca nu merge oricine.Voi vedea, dar nu stau aici, sa ma chinui sa imi gasesc niste oameni falsi, reci si nesimtiti.Si cu fetele la fel, foarte reci si fricoase.Le si inteleg intr-un fel, dar totusi unele sunt proaste rau, cu telefonul si clubul si prostii.Si cand cineva vrea ceva serios se duce totu dracu.Eu am vorba asta, fetele trebuie sa ajunga la punctul de a face un bebe.Aia ar trebui sa faca femeia, si bine respectata si iubita.Dar nu curva sau piti, cu telefonul si astea. Tehnologia ne-a distrus, femeile nu mai sunt femei, baieti nu mai sunt barbati.Pacat dar mai sunt cativa. Asta e lumea in care traim si trebuie sa o intelegem.Ce sa-i faci.

| DarthRevan explică:

Nu conteaza tara.Conteaza oamenii. Putin imi pasa de tari si nationalitate. Unde toti vor sa faca sex, sa bea, fumeze.Si cica asta e distractie.Nu ai cum sa progresezi tu ca om. Daca vrei sa evploluezi si ca intelect, persoana si spirit.E nevoie sa mergi undeva unde simti ca poti dezvolta ceva. Nu pentru bani, dar pentru tine.Mananci ca sa traiesti, nu traiesti ca sa mananci.Noi credem ca bani aduc tot. Iubirea adevarata, fericire.Vin din tine, si tu trebuie sa arati ca esti bogat, degeaba esti milionar.E vorba de experienta pe care o alegem.Ea ne determina destinatia.Calatoria e frumoasa.Nu ce fac restul:mananca, toaleta, casatorie, prea multe excese.

| MahimaPizza a răspuns:

Daca nu iti convine de Romania atunci e ok, ai si motive dar nu pune toata Europa in treaba asta.Sunt multe tari din Europa mai civilizate si bune ca noi, de exemplu Finlanda...se vorbeste mult de ea in America din cauza faptului ca sustine studentii si le ofera locuri de munca, ca e o tara civilizata chiar daca au probleme cu economia( deoarece dau banii pe tineri, salarii si batrani). Toata lumea care nu a locuit in America crede ca e o tara speciala unde tuturor le pasa de parerea ta, daca vrei sa mergi undeva unde chiar sunt oameni civilizati si destepti chiar iti recomand Marea Britanie.Stiu de la tumblr, buzzfeed si ziare americane cat de prost e sistemul si cat de multe infractiuni se produc in 'MERICA.Ah, the freedom!