| MrsC a întrebat:

Buna happy. As dori sa slabesc macar un kilogram, dar mi se face foarte repede foame si mi se face si repede foame puppy dog eyes. Voi cum ati slabit? big grin

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Incearca sa mananci dimineata si seara, cereale integrale(tarate de grau, prz, ovaz), puse in lapte sau iaurt degresate.Acestea contin fibre,care se umfla in stomac,dand senzatia de satietate. Poti pune cateva stafide,sau orice alte fructe uscate(putine),seminte(floarea soarelui,de dovleac,nuci,fistic,susan, in) si crude(caise, mere, pere).
Apoi, mai poti bea infuzie de ceai verde(accelereaza metabolosmul) vrac(250 gr apa aproape clocotita+1 lingurita frunze uscate), in care pui o felie buna de lamaie(se asimileaza mai bine), dupa masa de dimineata.
Dar trebuie sa mananci si produse care au proteine si carbohidrati sanatosi, glucide si zaharuri bune.
Miscarea nu trebuie evitata.Apa, iar este iar foarte necesara.
Trei mese principale pe zi(cantitate mica si mereu cu legume, salate alaturi)+doua suplimente(cam la 3-4 ore,fructe, legume, iaurt), ca sa ai mereu ceva in stomac de macinat. Putina vointa, nu ar fi rau!

3 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Consuma multa apa si fa multa miscare cu haine stranse happy

| Roxxxxi a răspuns:

Cand ti-e foame bea un pahar 2 de apa. Sau mananca dar nu pana te saturi. Putin si des :*

| Dannnyyy99 a răspuns:

A slabi nu inseamna a nu manca de loc! Ca sa slabesti trebuie sa faci mult sport! Funda? big grin