| veriss a întrebat:

crezi ca prin infometare poti slabi foarte repede? as dori sa slabesc macar un kg in 5 zile. m-am infometat de mai multe ori si am slabit dar toata lumea zice ca nu e bine. de ce?

Răspuns Câştigător
| cookie3546 a răspuns:

Buna. Nu este bine sa te infometezi. Iti spun din propria experienta. Intr-adevar slabesti., dar eu am ajuns anemica pentru ca m-am infometat mult timp si devenisem obsedata de calorii. Nu este bine sa slabesti brusc. Organismul tau va avea de suferit. Deci mai bine apuca-te de sport si de o cura de slabire, dar nu prea drastica. Sper ca te-am ajutat.happy

3 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

E adevarat. Nu e bine sa e infometezi, mai bine mananca mai putin si fa mai mult sport.
Trebuie sa mananci. Poate infometarea pare o varianta mai usoara sau mai rapida dar nu te ajuta, din contra iti faci rau.
Si esti sigura ca ai nevoie sa slabesti? Poate ca ar fi mai bine sa te accepti asa cum esti si sa nu apelezi la metode asa drastice, doar pentru a ajunge la un anumit nr de kg.
Gandeste-te... Trebuie sa ai grija de viata si de sanatatea ta. happy

| alina58 a răspuns:

Da, poti sa slabesti prin infometare, dar nu o sa te poti infometa toata viata. Iar cand vei incepe sa mananci din nou normal vei pune totul inapoi. Sa nu mai vorbim de faptul ca poti sa te imbolnavesti. Incearca sa mananci putin si des, fructe, legume, sa nu mananci dupa ora 6, sa faci sport. Si asa vei slabi, fara sa te imbolnavesti.

| haruharu a răspuns:

DA.Intr adevar prin infometare poti slabi chiar repede, insa, nu e bine...corpul tau are nevoie de energie pe care si o ia bineinteles din alimente + ca nu stiu cat de bine o sa suporte parul tau aceasta "dieta". Sfatul meu eu sa mananci pana la ora 6 si sa faci 30 de minute de exercitii fizice pe zi. Crede ma e eficient am incercat si eu, bafta