| Cezs a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot face ceva pentru a scapa de cosuri.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Zineryt este cel mai bun tratament importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

P.S. Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.

2 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Da,dar depinde de tenul tau,deoarece cosurile iti apar ca esti in dezvoltare, hormoni, ele iti vor disparea in momentu in care te-ai dezvoltat complet si nu mai ai hormoni.Insa pentru a afla ce tip de ten ai du-te la un dermatolog el iti va spune ce e bine sa folosesti si ce nu.Insa eu de obicei folosesc tehnica asta:imi fac un ceai verde,dupa care il bag in frigider, ca trebuie sa fie rece, ma spal pe fata de 2 ori pe zi cu apa calda calda si cu ceaiu rece din frigider, si iti ramane un ten foarte fin, si ajuta si la scaparea cosurilor.Insa daca vrei si alte metode ar fi:
http://sideris.ro/......tru-acnee/

| LeCaras a răspuns:

Buna! Eu am scapat de cosuri cu Septilin de 2 ori pe zi dimineata si seara si dispar dupa cateva zile