| DeyuXd a întrebat:

As vrea sa stiu mai multe despre liceul militar, iar aici nu ma refer la probe. A fost cineva dintre voi acolo? Si chiar nu inteleg de ce multora li se pare foarte anormal acest liceu. E chiar atat de strict pe cat se zice? Cum sunt profesorii etc? Este o experienta de neuitat? Poate imi puteti si recomanda un liceu militar unde profesorii sunt de treaba sau intelegatori cat de cat?! Multumeschappy

3 răspunsuri:
| AugustinFiltru a răspuns:

Nu iti recoman liceul militar daca esti fata
cel putin asa am auzit eu de la niste prieteni care au fost acolo 1 an
au plecat imediat ce s-a terminat anul scolar

e foarte greu mi s-a spus ca si eu eram interesat sa merg la liceul militar

aaa si sa fi una dintre 10 fete intre 100 baieti e misto pentru baieti pentru tine nu cred ca o sa fie
funda

| RainingBlood a răspuns:

In Romania nu e prea recomandat un asemenea liceu pentru ca nu faci mare lucru mai departe.
Ce sa faci in Romania? Ne-a vandut Base Flota Marina, a cumparat avioanele ce le-a ramas americanilor din al 2-lea razboi mondial...
Daca chiar vrei neaparat armata, iti recomand sa faci un liceu militar, dar dupa ce il termini sa incerci sa pleci in Legiunea Franceza, sa vezi acolo experienta de neuitat!

| antho a răspuns:

Sora mea e clasa a 11 la liceul din breaza. este destul de stric in orice caz. li se iau telefoanele in timpul saptamanii(sunt care au telefoane de rezerva) cand vrei sa mergi acasa trebuie sa porti uniforma si pe drum, uniforma e obligatorie in liceu.trezirea e la 6, prezenta pe teren este la 6 jumate. o data ce ai intrat acolo trebuie sa stii ca tu iti speli hainele, tu iti faci curat peste tot si mai dormi cu inca 3 in camera. mancarea este buna, nu au fost plangeri in legatura cu asta. acum profesorii difera, pot fi in aceeasi unitate si profesori de treaba si mai putin de treaba, ideea e sa respecti regulamentul si sa inveti. Daca esti legat de casa si familie nu iti va fi usor sa te integrezi, sunt multi care planga ca vor acasa. sper ca te-am ajutat