| Iubareatzãã a întrebat:

As vrea sa dau la Liceul Ion Creanga din Bucuresti, la filo. Am cautat păreri, dar nu prea am gasit? Ma puteți ajuta? As prefera pe cineva de acolo. Cum sunt profesorii? Se dau teme multe? E uniformă? Se poate chiuli? E viata frumoasa de liceu sau prea strict? Help me! Fundita!

1 răspuns:
| Iunona a răspuns:

Am o prietena care preda acolo, nu stiu daca te ajuta punctul ei de vedere. Din cate am inteles, este un liceu foarte bun, nu atat de fitos ca altele din Bucuresti, atmosfera e destul de prietenoasa. Comparat cu alte licee este in mare parte relaxant, depinde si de colegii tai si de profesori. Nicaieri nu vei gasi doar profesori indulgenti si colegi de treaba. Dar daca te incadrezi in limitele bunului simt ( nu ma intelege gresit, ma refer la certuri, haine prea stridente, chiulit pe banda etc) nu o sa ai probleme. Succes!