| Tweety-love-Minnie a întrebat:

as vrea sa stiu si eu ce inseamna pentru voi PRIETENIA si ce reprezinta pentru voi PRIETENII ADEVARATI... Multumesc

Răspuns Câştigător
| Cryssy a răspuns:

Pentru mine prietenia inseamna foarte mult. Pentru mine iubirea si prietenia sunt cele mai importante lucruri in viata, fara de care nu putem trai. Un prieten adevarat este acela care iti este alaturi la bine si la rau, intotdeuna gata sa faca orice pentru a te ajuta si pentru a-ti fi bine. Pentru mine nu conteaza catii prieteni am, conteaza daca sunt intr-adevar prieteni adevarati. Iti doresc sa ai parte de cat mai multi prieteni adevarati care sa nu te dezamageasca niciodata. Pentru ca in ziua de astazi se gansesc foarte greu prieteni adevarati. Te pup. kiss love struck

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Prieteni adevarati. Oare chiar exista?! Nu cred.Sau poate da, si nu stiu eu.Prefer sa stau in garda si sa nu ma ia nimic pe nepregatite si ma astept ca oricine sa ma tredeze de aia prefer calea scrisului ca o metoda de descarcare.Asa amici am destul slava Domnului si pe unii chiar ma pot baza, insa as minti daca as spune ca am inceredere intr-o persoana 100%

nony
| nony a răspuns:

Pentru mine nu exista prieteni. Exista amici cu care ma inteleg bine, sau foarte bine.
Sa te fereascá D-zeu sa ai vreo problema, ca atunci vor fugi ca dracii de langa tine, si te trezesti ca randurile de prieteni ¨ adevarati¨ sunt goale.
Hai sa te intreb ceva : Daca iti trebuie un rinichi ca sa supravietuiesti, cati din prietenii tai iti dá? thinking NIMENI.
Nu crede in prietenii, vei fi dezamagitá rau.

| theodoraafi a răspuns:

Buna, pritenia pentru mine este un lucru sacru si doar persoanele care deminstreaza ca imi pot fi pritenii sunt acceptati.

| theodoraafi a răspuns:

Prietenii sunt rari... mai mult avem amici*

| buburuzzz a răspuns:

Prieten adevarat e acel pe care il suni la ora 2 noaptea, ii spui ca ai nevoie de el, si fara nici un mmmm vine la tine...insa din pacate asa ceva nu mai exista demult...acum toti traiesc pentru ei, insa daca vreti sa va definesc prietenia, atunci aceasta e o relatie dintre persoane care se bazeaza doar pe interes

| vladutz00 a răspuns:

Pai, prietenia este atunci cand te intelegi bine cu cineva, dar nu crezi ca te poti baza pe el, iar cu prietenii adevarati:te intelegi bine, te increzi in ei, impartasiti secrete mari.

| cora123 a răspuns:

Eu personal cred ca un prieten adevarat te intelege te ajuta este mentorul sau psihologul tau personal si te ajuta la nevoie.