| Paulatrifan27 a întrebat:

Aseară am avut un vis într-un fel plăcut. Nu știu de ce dar când m-am trezit m-am simțit bine. Am visat ca eu, fratele băiatului pe care îl plac și încă o fata am mers la mall și am avut accident de mașina, eu eram singura rănită și fratele băiatului pe care îl plac m-a dus la spital, când am ajuns la spital, rana mea de la picior se agravase, așa ca fratele băiatului l-a sunat și in acel timp eu am început sa am frisoane și sa nu ma simt bine și fratele băiatului m-a luat in brate pana a venit băiatul și când a venit băiatul, m-a luat el in brate și știu ca îmi zicea ca va fi totul bine. Și nu știu a fost un vis puțin cam ciudat. Având in vedere ca înainte sa ma culc am vorbit cu el ca m-a intrebat dacă sunt supărată pe el, chestia e ca am de câteva seri vise numai cu el. Puteți sa ma lămuriți cu visul pe care l-am explicat mai sus? Va mulțumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

,,Paulatrifan27", imi place numele tau pentru ca ma uit la Paul Trifan. happy Fi atenta: visele sunt doar combinatii de amintiri, dorinte, sentimente, fragmente de intamplari care ne-au marcat ale subconstientului etc. Eu una nu cred ca visele s-ar putea interpreta intr-un mod sau altul, pur si simplu te-ai gandit foarte mult la acel baiat pentru ca il placi si l-ai visat. Si eu am avut vise frumoase, cum ar fi ca ma intalnesc cu J. G. Quintel si altul in care ma intalnesc chiar si cu Codrin Bradea si Echo. Am visat si eu despre un baiat din clasa pe care il plac ca i-ar fi placut si lui de mine sau asa ceva (nu-mi mai amintesc axact). Eu zic sa nu te mai gandesti la ce visezi si sa te bucuri ca ai avut un vis frumos si nu un cosmar sau un vis foarte gresit (ca mine). Prefer sa nu le spun. rolling on the floor

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa spune Sigmund Freud, expert în interpretarea viselor. A dream is a wish fulfillment. Un vis este împlinirea unei dorințe. Visul este un videoclip intern, realizat de tine. Ai dorit ca, măcar în vis, băiatul să te ia în brațe, și ai aranjat visul așa ca să ai motive, în vis să te ia în brațe. Astfel ți-ai aranjat în vis să trăiești fericirea pe care ai simți-o când te-ar lua în brațe în realitate. Pentru asta ai aranjat un accident. Tu ești un caz fericit că ai făcut asta în vis. Sunt unele care fac asta la lumina zilei, tot felul de scenarii, care să se termine cu luatul în brațe.

| Celcestietot a răspuns:

Poate fi un vis profetic, ori unul trimis de demoni ca să te amăgească. Dar dacă ar fi să interpretez visul, probabil că ai probleme de sănătate pe care le știi sau nu.

| Paulatrifan27 explică (pentru Celcestietot):

Nu am. Nu știu ce sa cred. Eu m-am gândit ca am visat cu el pentru ca m-am gândit mult la el in ultimul timp

| Celcestietot a răspuns (pentru Paulatrifan27):

Atunci probabil că acest vis înseamnă dorita ta pentru persoana lui care se scurge încet încet într-un mod subliminal.

| Paulatrifan27 explică:

Dacă puteți sa îmi dati răspunsuri care sa nu includă ca as avea o boala sau ceva. Mulțumesc