| Euletitia a întrebat:

Ati fost vreodata pusi la colt, in sensul propriu al expresiei, la scoala? dar pusi sa stati in picioare(sua si mai grav in genunchI0 ca pedeapsa?

Răspuns Câştigător
| CatalinaKaty a răspuns:

Am fost pusa doar sa stau in picioare 1 ora happy

| Euletitia explică (pentru CatalinaKaty):

Pentru ce ai fost pusa? Si ai stat? a fost obositor? Daca imi raspunzi la astea si dai detalii, iei funda.

| CatalinaKaty a răspuns (pentru Euletitia):

Sincer nu mai stiu thinking Da a fost obositor sa stau 1 ora in picioare si nu aveam voie sa ma cocosez, trebuia sa stau dreapta laughing

| Euletitia explică (pentru CatalinaKaty):

Asa am stat si eu o data o ora intreaga in picioare si daca ma aplecam sau ma cocosam tipa la mine si mai imi prelungea pedeapsa cu 5 minute... oricum, am preferat asta decat sa-mi fi scaazut un punct la purtare...dar dupa m-au durut picioarele de m-au rupt

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

La colt nu dar toti colegii am fost inchisi in clasa o jumatate de zi [tinand cont ca dupa masa nu se tineau cursuri in scoala am fost singuri si captivi...]

| Euletitia explică (pentru mona):

Dar de ce? Ce ati facut asa grav?

| mona a răspuns (pentru Euletitia):

Eram pe clasa intai si aveam un invatator tare sever si prost, ne a pus pe toti sa citim cate ceva si nu i a placut cum am facut o [ma refer ca daca era ceva cu semnul intrebarii noi nu tineam cont de asta, s a enervat si ne a inchis sa ne invatam minte]

| Fatamuntilor a răspuns:

Oooo daaaaa; in liceu; chiar daca am fost clasa numai de fete eram foarte galagioase.Un profesor mai sugubat ne-a pus sa stam in picoare pe toate, ca nu exitau atatea colturi.Altadata a pus sa scriem pe usa GASTELE. Directorul trecut pe acolo si a spus sa luat porcaria aia de acolo...Ce amintiri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Cand eram la scoala in Romania, prin clasa a 4-a si invatatoarea era bolnava asa ca a venit unul sa o inlocuiasca o saptamana.
A doua zi am venit cu tata la scoala si a iesit cam urat big grin

| NoLiesJustLove a răspuns:

Nu niciodata dar tu?

| CominxIonut a răspuns:

De obicei ne dadea afara din clasa happy
doar atunci cand se injurau, bateau, scuipau, spargeau cate un geam.
.

| AnnMirele a răspuns:

Da,la grădiniţă.

| cristinalungu98 a răspuns:

Nuuu..eu sint destul de linistita si nu am avut asa cazuri happy