| Morenastyle a întrebat:

Azi a fost cea mai urata zi. Mai intai cea mai buna prietena a mea a inceput sa tipe la mine, ca de ce nu i-am spus si eu ca daca nu aduce portofoliu la istorie, profa ii pune 2.(ea nu a fost ieri la scoala). Apoi o alta colega a inceput sa le spuna celorlalte ca eu le vorbesc de rau pe la spate, ceea ce nu e adevarat. Nu stiu ce au avut toate azi cu mine. Cand am iesit din curtea scolii, o alta prietena a spus ca nu mai vrea sa mai vorbeasca cu mine, dar nu stiu din ce motiv. Intr-o pauza mai eram cu o fata si o colega(cea care a spus lucruri urate depsre mine) i-a spus fetei cu care eram, ca am spus alte lucruri urate despre ea. NU E ADEVARAT! eu niciodata nu am fost impotriva lor, dimpotriva chiar le-am ajutat mult. nu inteleg de ce ele acum nu ma ajuta cand am nevoie de ele. m-au lasat balta. acum eu trec printr-o perioada mai grea si am vrut sa ma apropi mai mult de prietenele mele, dar ele imi intorc spatele. nu stiu ce sa fac.va rog da-ti-mi un sfat. (ofer fundita)

Răspuns Câştigător
| medgirl a răspuns:

Buna, Dya!
Stiu cit iti este de greu.insa trebuie sa stii ca nu esti unica care trece prin asa situatii.toti avem zile mai proaste, suntem cu totii sa ne obisnuim cu intimplarile mai putin frumoase! eu cred ca ai nevoie de o persoana care sa te inteleaga, spre exemplu Mama, chiar si psihologii recomanda asta, vorbeste cu ea, la sigur te va sustine si iti va da un sfat mai bun ca al oricaruia! Deasemenea, cred ca nu ar trebui sa te atasezi foarte mult de prietenele tale, daca procedeaza cu tine asa, ar trebui sa le tii aproape, insa nu foarte, deci cred ca trebui sa te gindesti la intimplarile care ti s-au intimplat astazi si sa gasesti singura o solutie, pentru ca tu stii mai bine cum iti este mai normal!
Multa, multa bafta!

2 răspunsuri:
| denyyy_9096 a răspuns:

Nu cred ca este persoana sa nu treaca prin asta.eu am fost certata cu pr mea cea mai buna 1 luna jum... dar dupa pauza accea totul a revenit la normal, si ne-am inteles si mai bine... Daca zici ca nu le-ai barfit inceraca sa le demonstrezi asta si aminteste-le cand le-ai ajutat si tot ce ai facut pentru ele.
PUP sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa discuti cu ele si sa aflii totusi motivele pentru care s-au luat de tine.Se spune ca prietenu`la nevoie de cunoaste, iar daca ele te parasesc, inseamna ca nu-ti sunt prietene.
Bafta!