| Taetae58 a întrebat:

Daca iau serlift doar la nevoie pot bea alcool a doua zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iei degeaba daca mai si consumi alcool. Nu se intampla nimic dar pastilele nu vor avea efect.

| Simpatic a răspuns:

Stii ca atunci cand iei un astfel de medicament nu este recomandat alcoolul deloc!?
daca medicul ti-a spus ca poti lua si cate 1 comprimat la nevoie, atunci cred ca poti sa bei o cantitate foarte mica de alcool a doua zi, desi ti-am spus deja mai sus ca nu este in regula
dar 1 pastila la nevoie nu stiu cat bine face, in lipsa unui tratament indelungat!
daca vrei un raspuns avizat atunci cere sfatul medicului care ti-a prescris acest medicament

poti arunca o privire si pe prospectul acestui medicament https://comenzi.farmaciatei.ro/......ia-p345401

| Taetae58 explică (pentru Simpatic):

Dar asa mi-a zis medicul sa iau la nevoie si am luat ieri una si astazi pe la 6 seara am baut o bere

| Simpatic a răspuns (pentru Taetae58):

Nu vei avea cine stie ce probleme de la 1 pastila luata cu 1 zi inainte si o bere bauta astazi
dar mentin si eu parerea ca si Mindfulness ca o pastila la nevoie nu te poate ajuta prea mult, sau mai mult decat placebo

| dullcat a răspuns:

Niciun medicament nu trebuie amestecat cu alcool...

| Nirvanaaa a răspuns:

Nici vorba. Plus ca serlift nu se ia la nevoie.

| Mindfulness a răspuns:

Nu își mai face efectul le vei lua degeaba. Serlift nu se ia la nevoie doar xanax sau anxiar. Nu e deloc recomandat sa bei daca iei pastile chimice. Daca știi că nu poți fără băutură mai bine bei și renunți la medicamentatie că o să te alegi și cu alte probleme medicale în timp.