| laviflower a întrebat:

Buna azi am trecut in clasa a 5 a. M-am mutat de la scoala mea in topoloveni si nu prea cunosc pe nimeni.As vrea sa imi fac mai multi prieteni dar nu stiu cum.Au venit unele fete la mine m-au intrebat cum ma cheama de unde sunt dar numai atat.Cum as putea deveni prietena cu ele?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Asta se va intampla in timp. Incet-incet, vei descoperi un grup in care te vei integra, datorita unor preocupari si gusturi comune. Fii cat mai prietenoasa, nu te izola si vei reusi. N-o sa-ti faci prieteni din prima zi, dar...revino cu detalii peste vreo doua saptamani. Succes!

| SamSon a răspuns:

Fi prietenos si vei reusii

| Lylia a răspuns:

Te duci la ele, le saluti, le intrebi ce mai fac, te dai in vorba cu ele, incepi sa dezvolti, in masura bunului simt, subiectul despre care vorbesc (adica nu te bagi peste ele cand vorbesc si nu fi insistenta). Important e sa fi relaxata si sa vorbesti cu ele ca si cum le-ai cunoaste de mult timp. Bafta si sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu incerca sa fii altcineva.Accepta-le prietenia, dar nu te arunca cu capul inainte.Lasa de la tine.

| leo07 a răspuns:

Incepi sa discuti cu ele despre anumite subiecte:*