| aleeee a întrebat:

Azi e Halloween la scoala mea. Nu am costum. Ce as putea improviza, nu am de unde sa imi iau costum?

1 răspuns:
| Draven a răspuns:

Presupunand ca ai un costum de biserica, il poti purta pe acesta dandu-de drept gentilom. Daca nu simplele haine asortate cu putina imaginatie ar putea face din tine atractia spectacolului.
Incearca varianta haioasa asorteaza-ti hainele ca un semafor, sau metoda sinsitra deghizeaza-te ca un hot tot in negru, sau o pereche de ochelari care te-ar face sa semeni cu Albert Einstein, bine inteles va trebui sa lucrezi putin la par.
Ar mai fi si metoda baiatul electrizat, cu niste tepuse de par ridicate strident sau caraghios.
Anyway, use your imagination!