| AnaNuSuntPa a întrebat:

Ieri profesorul de sport ne-a adus capra in sala de sport straight face cand am vazut-o mi se facuse deja frica.el nu stia ca anii trecuti nu am mai sarit pentru ca nu faceam sportul.el este cat de cat ok, cea mai mica nota la el a zis ca este 7... sad toate fetele ziceau ca nu o sa sara ca le e frica..intai au sarit baietii pe trambulina si au picat in picioare pe saltea. dupa au urmat fetele, numai eu si inca o prietena nu am putut sari.a incercat ea si a ramas pe trambulina..asa si eu.dupa ea a reusit si a cazut in picioare pe saltea. apoi toti copii imi ziceau sa sar si am sarit si am fost singura care am tipat si am cazut pe burta dar nu stiu cum sad mi-am rupt si degetul ma durea rau imi dadusera si lacrimile, am fost pana la baie si mi-am dat cu apa rece, in fine nu asta a fost problema. apoi cand am venit m-am pus pe banca si domnul profesor a zis sa ne aducem si datile viitoare echipamentul de sport pentru ca o sa dam proba..cand am auzit straight face sunt singura din clasa care cade cand sara..chiar daca am incercat doar o data dupa am zis ca niciodata nu o sa mai sar mi se facuse si mai frica..plus ca eu sunt si piticam am 1.60 si capra este pana la buric sau putin mai sus..trambulina nici ca ajuta la ceva straight face sunt si cea mai plinuta am 56 kg sad celelalte fete au sub 51 kg pana pe la 40 si au intre 1.56-1.65..eu cand sar capra mi-a zis si proful ca ma opresc la trambulina..nu stiu ce sa fac mai ales ca am si luni sportul din nou sad am avut si vineri FUNDAA!

5 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

E atat de fain. Mai demult, eu si colegii mei, ridicam acea capra la maxim ca sa sarim de pe ea.
Pur si simplu trebuie sa-ti iei inima-n dinti si sa sari. Calculeaza-ti bine pasii pana la trambulina, fa bataia bine pe ea, departeaza picioarele si sari. Nu e mare chestie, crede-ma, dar ti s-a instalat o frica pe care n-o poti depasi decat incercand sa sari.
Cu mai mult de atat, nimeni nu te poate ajuta pe acest site. Totul depinde de tine.
Succes!

| Sonny1994 a răspuns:

Da ceea ce simti...

| Hondru_Ramona_1996 a răspuns:

Spune-i pur si simplu domnului profesor ca nu poti. si daca poate sa-ti arate o strategie ca sa poti sa faci si tu! big grin
Funda?

| AnaNuSuntPa explică (pentru Hondru_Ramona_1996):

Mi-a aratat ca el poate sa sara.Tot frica imi e sad

| Hondru_Ramona_1996 a răspuns (pentru AnaNuSuntPa):

Iti tin pumnii happy nu-ti fie frica. nu are ce sa se intample