| Neutrull a întrebat:

Care e rezultatul la referendum? Se insoara barbat cu barbat sau se marita femeie cu femeie?
Dau funda

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu conteaza rezultatul referendumului.
Oricare ar fi rezultatul, casatoria intre doue persoane de acelasi sex este deja interzisa de articolul 277 din codul civil.

| SG1995 a răspuns:

Nu, că oricum nu asta era miza reală. laughing

| AC4S4 a răspuns:

Referendumul a fost invalidat.
Rezultatul este ca acum totul depinde de Parlament, ca inainte. Pot schimba codul civil astfel incat casatoriile LGBT sa fie legale, fara sa intrebe populatia. Momentan, parlamentul actual nu ar accepta asa ceva, vedem din 2020 cine vine la putere. Daca USR va fi la putere, acesta le va fi unul din primele scopuri de indeplinit.
Daca referendumul trecea, nu ne faceam griji de cine ar fi in parlament, pentru ca daca se dorea legalizarea casatoriei LGBT, populatia trebuia consultata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu
Doar gay cu lesbi

Răspuns utilizator avertizat