| yonykutza a întrebat:

Care sunt diferentele dintre filmul Stalingrad si cartea propriu zisa?

3 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Diferenta e ca am citit cartea dar n-am vazut filmul. rolling on the floor

Fimul este cartea dispusa in viziunea unui regizor, deci daca vezi filmul vei vedea ce si-a imaginat acel om cand a citit cartea. Actiunea din carte nu este schimbata radical.Doar chestiile minore gen: ala nu se impiedica acum, se impiedica peste 2 minute, cade in fata unui tanc dar il trage unu inapoi si se salveaza in ultimul moment. Deci chestii cu care regizorul spera sa faca genereze mai mult suspans, ca filmul sa para interesant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai bine vezi tu filmul si citesti si cartea? cat iti ia? max 2 zile? leneaaaaaaaaaaaaaaa... stiu, e mare putoare!

| AnonimKidd a răspuns:

Buna, de obicei filmurile au ceva schimbat fata de carte, asta insemnand finalurile. Vezi cum se termina cartea si uita-te si la sfarsitul filmului. Daca e la fel, nu stiu ce ar putea avea diferit.