| Alexycys2000 a întrebat:

Ce a fost primul: oul sau gaina? De ce? Funda la cel mai convingator raspuns ^^

Răspuns Câştigător
| Andreeaa56830 a răspuns:

Gaina pentru ca este urmasul euglenei verde, primul animal aparut pe pamant, din care se trag si plantele si animalele

3 răspunsuri:
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare Alexycys2000! Gaina pentru ca ea a fost primul animal de pe pamant.O zi frumoasa sa ai

| GreenEyed a răspuns:

Mda.o poti lua asa cu gaina si euglena verde, dar eu stiam altceva. Dinozaurii au fost primii, nu gaina, deci oul a fost primul.

| pandispan2011 a răspuns:

Gaina deoarece nu avea cine sa faca oul, iar pe gaina a lasat-o dumnezeu