| EuTeAjutÎnPermanenta a întrebat:

Cine a iesit primul oul sau gaina?
funda la primul raspuns corect

Răspuns Câştigător
| MihaiClaudiuBragadiru a răspuns:

Gaina a fost creata de Dumnezeu logic! laughing

| YumeHime0 a răspuns (pentru MihaiClaudiuBragadiru):

De ce il amesteci pe Dumnezeu cu logica?
Uite aici logica: OUL a fost primul. Inainte de pasari, ce animale faceau (si fac si in prezentlaughing) oua? Reptilele. Deci din reptile au iesit intai oua, mai exact din dinozauri. Si dupa cum probabil stii existau si dinozauri cu aripi, treptat la unele specii au inceput sa le creasca pene si dupa un proces luuung au aparut si pasarile, printre care si gainilewinking

3 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Din cate stiu eu oul. Teoria sa se bazează pe faptul că materialul genetic al unui organism viu nu evoluează pe parcursul vieții sale. thinking Uni cercetatori spun ca primul pui a iesit dintr-un ou al altei speci, cel mai probabil ar fi vorba espre o reptila.
Asta am citit intr-o carte de-a dirigailaughing...

| AndreeaBanana a răspuns:

Oul si gainalaughing