| AdrianaGoodgirl a întrebat:

ce carti as putea citi sau ce as putea face pentru a mi dezvolta vocabularul,sa am mai multe cunostinte legate de afaceri,bani,mass-media, manipularea societatii contemporane etc.

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Incepe cu ''Mafia'' de William Balsamo si George Carpozi Junior iar apoi continua cu ''ABC-ul psihopatului de succes''.Iar daca vrei vreodata din cine stie ce motiv sa razi de prostia rasei umane si conceptiile ei de doi bani, iti recomand cu draga inima ''Mandrie si prejudecata'' in caz ca deja nu ai citit-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

48 de legi ale puterii si succesului, Mastery, 33 de legi ale rãzboiului toate scrise de Robert Greene, cum sa-ti prieteni si sa manipulezi oameni de Dale Carnegie, secretul oamenilor bogati de Napoleon Hill, legile rãzboiului Sun Tzu, mind control de Dantalion Jones.
Astea imi vin in minte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caroll Quigley – „ Tragedy And Hope" (Tragedie şi speranţă).
Herb Cohen Arta de a negocia.