| DumiY a întrebat:

Ce carti mi-ati propune sa citesc in vacanta asta? Trec in clasa a 8-a, nu vreau NEAPARAT ceva ce mi-ar trebui in clasa a 8-a.
Vreau ceva interesant in afara de Baltagul, Mara, Moara cu noroc, Ion.

Vreau cat mai multe sugestii de carti! Multumesc! kiss

3 răspunsuri:
| Damii a răspuns:

Jurnalul Annei Frank, Portretul lui Dorian Gray happy

| Northern a răspuns:

Harry Potter,Little Dorrit, The Pickwick Papers, Mizerabilii, Our Mutual Friend(prietenul nostru comun), in general cartile lui Charles Dickens sunt frumoase.

| xClementine a răspuns:

De veghe in lanul de secara, Into the Wild, Imparatul Mustelor, Pe drum.