| anauta a întrebat:

Buna,ce inseamna atunci cand visezi pe cineva care e viu dar el in realitate este mort? scuze pentru categorie

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asteapta pomana, da ceva unui sarac sau aprinde o lumanare la o biserica

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna visele nu înseamnă nimic. Cînd visezi pe cinevaviu dar el este mort nu inseamnă că trebuie să dai nimic de pomană, astea sînt superstiții, mortii nu stiu nimic, nu simt nimic, nu i ti pot face rău sau bine, moartea este comparată in Biblie cu un somn adînc făra vise. Dacă visezi acea persoanăinseamnă că i ti este dor de ea, și te gîndesti mereu la ea, știai că Biblia vorbeste despre învierea morților?

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa dai de pomana.

| AlleSss a răspuns:

Heii!
Pai. Dom cate stiu eu. Daca iti cere ceva, trebuie sa dai de pomana acel lucru, deoarece are nevoie de el.
Iar daca nu cere nimic si doar apare asa va ploua.
Bafta!

| Ho1 a răspuns:

L-ai iubit mult si nu muteai sa te abtii de acel om.Tie dor!

| GRs a răspuns:

Sunt doar vise.Nu au nici o semnificatie. Exista mai multe motive din cauza carora apar visele: Parcurgerea unor evenimente traumatizante in copilarie, adolescenta sau maturitate, manifestarile agresive, anumite emotii etc.

| Ƨirenia a răspuns:

Nu înseamnă nimiiiic!

| WhiteLover a răspuns:

E bine sa dai pomana cand visezi un mort, dar se zice ca ce spune mortul in vis e adevarat...

Răspuns utilizator avertizat
| fazalunga a răspuns:

Te bantuie

| king12345 a răspuns:

Inseamna ca ti-a parut rau dupa acea persoana si inca iti pare si trebuie sa dai de pomana la cuiva, trebuie sa dai de pomana la o persoana care era de acelasi sex masculin s-au feminin si de ani