| roxxutzzz a întrebat:

ce inseamna cuvantul "pitipoanca" pentru voi? m-am contrazis cu un prieten si vreau si parerile voastre.

Mersi anticipat:*

6 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Sunt niste fete(in general blonde cu parul super intins) care poarta tocuri de 20 de cm, haine ruoz cu brandu la vedere, sunt super-pensate, machiate si siloconate, bronzate la solar care pierd de obicei vremea prin mall si vor sa atraga atentia baietilor.

| AnaMaria42312 a răspuns:

Sunt niste siliconate care cauta barbati (chiar si mosi) bogati pe care sa-i fraiereasca si sa nu mai spun ca se bazeaza doar pe imagine si sunt analfabete straight face

Răspuns utilizator avertizat
| AlexBitza a răspuns:

Pitipoanca pentru mine este una din fetele alea care isi fac fel de fel de poze in anumite ipostaze nu tocmai decente, care se imbraca cat mai sumar poate poate se uita cineva la ele, care au un limbaj din ala de iti vine sa te iei cu mainile de par, care nu mai scriu nicun cuvant corect (de acum pe mess nu se mai vorbeste romaneste ci r0m@n3sth3)si cel mai important la o pitipoanca e stilul ala de emo-manelist adica pe scurt cocalar.
Asta e parerea unui baiat de 15 ani daca nu am dreptate va rog sa va faceti publica opinia.
O seara buna in continuare tuturor!

| .:.:.Sn0f0 eXtasy`.:.:. a răspuns:

Inseamna:O fata cu silicon in buze, sani, imbracata in roz, cu geanta de piele, tocuri mari, vopsita, cu lanturi multe la gat.

| Marius_Vinicius_Oprea_1994 a răspuns:

Pitipoanca din punctu meu de vedere este persoana aceea care are silicon an buze, sani estensi, lentile de contact, tocuri au o vestimentatie avecvat un limbaj ce le face pitipoance si lista continuaa.