| andreeaaa1 a întrebat:

Ce credeti despre iubirea la 13 ani? Eu consider ca de acum e timpul sa ai un prieten.
Vreau parerile voastre! fundita

30 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Iubire la 13 ani e mult spus, abia dupa 16 ani o sa simti cu adevarat ce inseamna; cu cat vei creste, idea de dragoste ti se va schimba!

| Zenithf a răspuns:

Mda, este mai mult pentru exercitiu, sa inveti cum sa relationezi cu cineva de sexul opus. Numai sa nu mergi prea departe, este prea repede sa faceti ceva mai mult decat un pupic si doua pipaieli. thinking
Sau mai multi pupici si mai multe pipaieli. happy

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Tu consideri asta pentru că ai 13 ani şi îţi doreşti un prieten. Dacă ai avea de ex la 15 ani primul prieten atunci ai spune că la 15 e timpul să ai un prieten. La 13 ani nu mi se pare mie normal. Înţeleg atracţia dar nimic mai mult. Dacă tu vrei prieten la 13 ani, fă-ţi un prieten la 13 ani. Baftă!

| TeoPT a răspuns:

Nu e nimic rau, doar sa gasesti dragoste, nu doar atractie fizica

pentru ca altfel vei fi foarte dezamagita

| Marynna a răspuns:

Buna.si eu am tot 13 ani si sunt de parere ca daca e sa se intample bine, daca nu, nu, nu este o anumita varsta sa ai un prieten, adica nu trebuie sa te consideri urata sau altcumva daca nu ai avut niciun prieten pana la 13 ani.Eu cred insa, ca ''iubirile'' astea ale noastre sunt niste iubiri de copil, adica nu ai cum sa iubesti de la varsta asta, simti acei fluturasi in stomac, si crezi ca te-ai indragostit, dar nimic mai mult
Daca iti place un baiat, si el te place, nu vad de ce sa nu fiti impreuna(bine, daca tu ai 13 iar el are 18, atunci nu e indicat)

| lovenotsex a răspuns:

Nu stiu. poate e prea devreme pentru un iubit, dar un prieten nu cred ca strica, iubit e prea mult zis la aceasta varsta, traiesteti copilaria si momentele prieteniei frumoase si inocente, ai timp pentru iubire. Din punctul meu de vedere o persoana este prea imatura pentru a sti cei aia iubire, toate la timpul lor.Nu trebuie sa grabesti lucrurile, chiar daca poate tentatia e mare.Vei vedea de ce zic asta.Bafta!

| Sara2 a răspuns:

Eu am avut primul prieten la 15 ani, si m-a pupat si i-am fript o palma, la 13 ani daca se apropia un baiat de mine il bateam lu unu i-am dat cu cartea in cap

| Emma a răspuns:

Da, e o varsta potrivita!
Atunci m`am indragostit si eu prima databig grinbig grinbig grin
Succes!
fundita? plssbatting eyelashes

| Adyr0 a răspuns:

Aveam si eu o prietena la 13 ani, o chema Adidas si era o minge de fotbal.

| georgegs a răspuns:

Nup la varsta ai nu inca mai astapta 1an 2 cel mult si o sa fie bine tongue

| Dramaa a răspuns:

Nu zice nimeni ca nu e bine sa ai un prieten la 13 ani. Dar sa nu fie unu cu 5 ani mai mare ca tine ca peste 2 saptamani sa vii aici pe TPU si sa spui ca ti-ai pus-o si ca nu stiu ce dracu ai mai patit.

| ClaraZ a răspuns:

Sa iti faci un prieten tot de 13 aniwinking

| abcdefg a răspuns:

Iubirea nu are varsta. Iar momentul potrivit pentru a-ti face un prieten il simti chiar tu. Ce iubesti la 13 ani sau la varsta adolescentei este o iubire trecatoare.de copii.Deci,poti iubi oricand.Ma rog, este gresit sa spui "iubi", noi inca nu stim ce e iubirea.Tot 13 ani am si eu.

Răspuns utilizator avertizat
| cornel a răspuns:

Esti unpic cam mica
happy

| pauladrian a răspuns:

E cam mica varsta si nu se poate vorbi de iubire in adevaratul sens al cuvantului, este doar senzatie de atasare, simti nevoia sa-l tii in brate, sa-l saruti/pupacesti, sa stai mult timp langa el. A, mai ai si niste fluturi in stomac...cam atat cred eu pentru 13 ani. Pe parcursul timpului vei invata mai multe despre ce inseamna iubire...pana atunci trebuie sa inveti din greseli, asta nu se poate evita, tot din greseli iti formezi si personalitatea.

| ĐǿŁŁY a răspuns:

Orice ti-am spune noi tu oricum ai sa crezi ce vrei tu.Asa ca bafta!

| NeverTheLess a răspuns:

La 13 ani nu exista iubire! Exista doar " simpatie " sau " placut ".
Iubirea o gasesti mult mai tarziu, cand devii matura, iar la varsta pe care o ai tu, cel mult o saptamana iti place de o persoana.

| alexel a răspuns:

Draga mea, la 13 ani nu e iubire ci poate doar o placere fata de sexul opus si nevoia de relationare. Iubirea presupune multe, poate prea multe lucruri care pot fi intelese de cineva de 13 ani. O sa ai timp de iubire si totodata de deceptii. Iti recomand sa te bucuri de placerile varstei.

| zonik93 a răspuns:

Iubireea aceea copilareasca.tongue
Da e ok! :*

| Oº°‘¨ ĺǾдNд ”¨‘°ºO a răspuns:

Iubirea nu are varsta. Oricum, e ok:*.

| IIIx333III a răspuns:

Pff... "Esti cam mica". Toti oamenii care au zis asta cred ca nu realizeaza ca vremurile s-au schimbat.winking Eu una am iubit de la varsta de 11 ani si jumatate, dar de abia acum, la 13 ani fara 5 luni am invatat ce este cu adevarat iubirea.

Raspunsul meu este asa: Draguta, poti sa ai un iubit de la orice varsta vrei, atata timp cat nu ai relatii sexuale cu el(de la 17 in sus poti sa aitongue). In cel mai rau caz ai putea sa te trezesti cu inima rupta in bucati, asa ca ai grija pe cine cataloghezi drept Number 1 in inima ta!happy

Daca mai ai nevoie de sfaturi privind dragostea, nu ezita sa ma consulti, pentru ca eu si iubitul meu suntem ca fratii, si il pot intreba oricand despre o parere de baiatwinking.

| gabitzu_8696 a răspuns:

Parerea mea este ca poti avea prieten. dar na nu prea poti vorbi de iubire, la 13 ani ii asa la panarama mai multlaughingsincerhee hee

| alexandraalis a răspuns:

Eu cred ca la varsta aceasta este bine sa nu ai un iubit.

| Mini Roxi :x a răspuns:

Pai nu? la 13 ani e destul de bine. dor nu vei avea un prieten la 30 de ani! ( eu am tot 13 ani whistling )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andreea.eu am tot 13 ani.si iti zic din proprie experienta sa nu te indragostesti de la varsta asta.sau daca te vei indragosti totush.ai grija sa nu-i dai prea multa atentie prietenului deoarece s-ar putea sa te faca sa suferibroken heart. mie mi sa intamplat.si nici acum nu pot uita.imi este tare greu.asa ca te rog ai grija de tine. te pup.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totil vine la timpul lui. vrei sa te consum la o varsta asa de farageda cu un baiat de care te vei desparti?
daca nu, faci bine, fiindca asa te pastrezi pentru o varsta mai realista, ca atunci cand vei fii cu capul pe umeri. ti-o spun din inima deeoarece si eu am aceeasi varsta si ma pastrez in totalitatate pura.

| Sasha_5965 a răspuns:

Iubita ...eu cred ca cand e sa te indragostesti si daca te simti bine cu persona respectiva nu mai conteaza altceva.'winking. si 13 ani e ok.

fundita?!:X:X

| Anca_7940 a răspuns:

Este normal maiwinking big grinbig grin Numai suntem in anii '70 cand copiilor le era rusine sa spuna ca au iubit/a. La 13 ani deja incepe totul sa se'' lumineze''. Singer sa spun eu am avut primul prieten la 12 ani...:O apoi de abia la 13 ne-am saruat pentru prima datawinking E asa cool sa vezi in parc doi ''tineri'' indragostiti tinandu-se de mana.Deci sfatul meu :Fa ce iti spune inima, dar nu te lasa vrajita complet de eawinkingsmugsmug fundita

| ADrian_6187 a răspuns:

Vai laughing voi adulti chiar nu va dati seama? la 12, 13 ani daca intalnesti o persoana protivita, sa ti sa para ca nu exista fata mai frumoasa sau baiat mai frumos ca el, da e iubire chiar si la 13 ani poti sa ai iubit, si chiar e perioada cand trebuie sa ai pe cineva alaturi mai mult ca oricand, nu mai vb voi adulti ca de fapt hbar n-aveti cei aia dragoste uni dintre voi!