| ioanacoruga4567 a întrebat:

Buna. Ce inseamna expresia "mutul f*** pamantul"?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Adica aia care tac, sunt muti cu alte cuvinte, fac lucruri pe ascuns care de multe ori socheaza pe toata lumea, fiind considerati mult mai periculosi decat oamenii vorbareti, care iti spun in fata ce gandesc.
Mutul este un om ascuns, cu intentii rele... care tace si face pe ascuns, numai ce vrea el.
In asemenea oameni nu poti avea incredere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica tace si face laughing si face mai bine si mai mult decat altii. Orice.

| ioanacoruga4567 explică (pentru anonim_4396):

M-a descris cineva prin expresia asta și celelalte persoane din jur au luat-o ca pe o jignire.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ioanacoruga4567):

Pe mine daca m ar descrie asa cineva m as simti foarte mandru! Si as avea si de ce, crede ma. Deci, bravo!

| just4ubr2015 a răspuns:

Adica cei care sunt mai tacuti fac mai multe lucruri decat cei care le merge gura si atat.de unde si vorba romanului numai gura e de el...