| madalina00 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi CRACIUNUL?

7 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Craciunul pentru mine inseamna o sarbatoare foarte importanta.Ne adunam toata familia sarbatorim Nasterea lui Iisus. Mi se pare ceva superb, copii merg cu colinda, altii fac bradul, mamicile si bunicele fac prajituri si cozonaci, este o sarbatoare plina de iubire si caldura, in care ar fi ideal sa ne cerem iertare celor care le-am gresit, sa nu fim egoisti...
Craciunul ne apropie unul de celalalt, chiar si de la distanta.

O seara placuta si Sarbatori Fericite love struck

| Bya132 a răspuns:

Pentru mine Craciunul, inseamna bucurie, emotie.

Bucurie pentru ca desfaci cu fericire si nerabdare cadourile, iti vezi toata familia unita intr-un colt din univers.
Emotie, pentru ca este emotionant sa imbodobesti bradul ce Craciun, deoarece este o activitate unica in viata, vezi copilasi care vin la usa si iti canta,, fericirea" [colinde].

Sarbatori fericite, tot ce iti doresti tu, masa mare si bogata impreuna cu familia ta.happy!

| cristianorudi7 a răspuns:

Eu chiar simt spiritul craciunul, ceea ce pana acum nu am simtit asa ceva, simt ca am intrat in perioada lucrurilor bune si frumoase, acum ca a inceput sa ninga, colindele sunt la ordinea zilei si alte lucruri frumoase. funda plss

| elasexygagica a răspuns:

Cadouri si bani de colindat love struck

| Gentiana a răspuns:

Pt. mine Craciunul inseamna una din cele mai importante si emotionante parti ale anului.
Craciunul pentru mine este o sarbatoare superba. Spiritul Craciunului il simt deja de la primii flugi de nea care coboara incet spre pamant, de la colindele pe care le cantam, reclamele cu sarbatori.Deci Craciunul ma face sa ma simt bine, sa fiu fericita, plus ca de Craciun poti fi alaturi de toti cei dragi.

| madalina00 explică:

Sarbatori fericiteeeeeee!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine inseamna o perioada a anului in care ma relaxez si pot sta cu familia.

Cu drag, didi.