| VORTEX a întrebat:

ce meserii pot practica dupa terminarea liceului la profil mate-info si ce meserii pot practica dupa ce termin liceul la profil stiinte umane? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După liceu cu un curs de informatică te poți angaja la un hipermarket, taximetrist, etc.
@saku970 cele menționate de tine sunt după absolvirea facultății, nu a liceului!
Pa, pa.

1 răspuns:
| saku970 a răspuns:

Buna.
Dupa mate-info: economist,notar, secretar,cazier,bancher,chiar si politician daca ai noroc.
Dupa uman: psiholog,doctor, veterinar, avocat