| AleDia a întrebat:

Buna! Ce parere aveti despre chakre? Si-a deschis cineva vreo chakra? Stiti niste exercitii pentru a le deschide? De unde stiu cand mi s-a deschis vreo chakra?

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Chakrele sunt 7 centri energetici localizati de-a lungul corpului, fiecare avand un rol diferit si corespunzand unor aspecte precum emotiile, cunoasterea, deschiderea catre ceilalti, spiritualitatea etc. Daca te pricepi la engleza, poti afla mai multe aici, inclusiv cum sa le "vindeci" pe fiecare in parte: http://www.mindbodygreen.com/0-91/The-7-Chakras-for-Beginners.html

| Gabriel_Cosmin_1988 a răspuns:

Salut,nu te mai uita asa mult la Naruto.
Pentru a deschide un *Chakra* iti trebuie mult antrenament si acestea se fac in zeci de ani de antrenament happy in unele temple chiar se fac aceste lucruri happy dar calugarilor le trebuie zeci de ani sa le invete happy